Неділя, 21.01.2018, 15:35
Вітаю Вас Гість | RSS

Зарічненський райметодкабінет

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2017 » Грудень » 6 » Семінар-практикум для вчителів математики
16:41
Семінар-практикум для вчителів математики

Про районний семінар-практикум

для вчителів математики

 

06 грудня 2017 року на базі Серницької загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум для вчителів математики з теми "Формування ключових і предметних компетентностей учнів в умовах трансформації шкільної математичної освіти".

Мета заходу передбачала ознайомлення вчителів з науково-теоретичними питаннями та пропаганду позитивного досвіду з означеної теми семінару; надання допомоги вчителям математики щодо розвитку та підвищення професійної компетентності з питань організації сучасного уроку математики в контексті компетентнісного підходу; створення позитивної мотивації у вчителів математики на впровадження інноваційних технологій навчання, творчого інноваційного пошуку та науково-дослідницької діяльності, спрямованих у професійну площину підвищення ефективності сучасного уроку, формування ключових і предметних компетентностей учнів в контексті оновлення освітніх підходів у математичній освіті; здійснення переорієнтації науково-методичної роботи з учителями математики на впровадження перспективних моделей науково-методичного інструментарію, спрямованих на формування ключових і предметних компетентностей учнів в умовах трансформації шкільної математичної освіти; формування сучасного стилю креативного мислення вчителя математики, якості вчителя-фасилітатора, дослідника та готовність до практичного впровадження сучасних методик і технологій навчання.

Передбачена програмою заходу екскурсія до духовних святинь села Серники стала вагомим приводом замислитися над вічними цінностями християнства, їх значенням у нашому житті, піднятися над проблемами буденного життя, подумати про духовне по-особливому.

Знаменно те, що проведення районного семінару вчителів математики співпало із святкуванням Дня Збройних сил України. З цією метою учні 10 – 11-х класів, які вивчають предмет "Захист Вітчизни", підготували святкове дійство до цієї дати. Практично кожен присутній розумом і серцем відчув місію наших військових, котрі ціною власного життя захищають цілісність та суверенність країни.

Директор школи Полюхович В.І. окреслила управлінські орієнтири щодо розвитку математичної освіти у закладі в контексті освітніх трендів, нововведень та інновацій у навчанні. Увазі присутніх запропоновано експрес-огляд діючих учнівських та вчительської методичної виставки "Педагогічні надбання вчителів закладу у площині вимог сьогодення".

Учасники семінару відвідали фрагменти уроків математики, зокрема уроку алгебри у 9 класі з теми «Квадратична функція, її властивості і графік» з використанням комп’ютерного тестування (вчитель Моторко І.О.) та уроку захисту учнівських проектів з геометрії у 7 класі «Трикутники та його елементи» (вчитель Полюхович М.М.).

Практична частина семінару також передбачала презентацію педагогічного досвіду вчителів Моторка І.О. та Полюхович М.М. з тем: "Реалізація наскрізних ліній ключових компетентностей учнів шляхом використанні інформаційно-комунікаційних технологій на уроках математики" та "Проектно-дослідна діяльність учнів як шлях до реалізації компетентнісного підходу у сучасній математичній освіті".

Учасники семінару отримали корисну інформацію з питань: "Нові парадигми науково-методичного супроводу компетентнісного підходу при вивченні математики у світлі вимог сьогодення", "Модернізація освітнього процесу з математики шляхом розв’язування компетентнісних задач прикладного і сюжетного змісту", "Мотиваційний компонент у навчанні математики як фактор активної пізнавальної діяльності учнів і засіб емоційного та розумового стимулювання", "Розвиток життєвих компетентностей учнів шляхом проведення інтегрованих уроків", "Міжнародний математичний конкурс "Кенгуру" і Міжнародний українсько-естонський проект "Міксіке" як ефективні засоби формування ключових і математичних компетентностей учнів", якими наповнено скриньку методичних ідей з теми "Особливості організації навчання математики в Новій українській школі в контексті компетентнісного підходу" методистом районного методичного кабінету відділу освіти Клімович Г.А., вчителями математики Вискребенцевою О.А. (Прикладницька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів), Кушнір С.І. (Морочненська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів), Смаглюк М.Р. (Вовчицька загальноосвітня школа І – ІІ ступенів), Карпенюк Г.Г. (Борівська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів).

Крім того, методистом районного методичного кабінету відділу освіти Клімович Г.А. надано методичні рекомендації щодо проведення обох етапів Міжнародного математичного конкурсу "Кенгуру" у закладах загальної середньої освіти району, Тижнів математики, підготовки та підсумків участі школярів у ІІ етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з математики, залучення школярів до інших інтелектуальних математичних конкурсів, інтернет-олімпіад, підготовки проектів; особливостей проведення ЗНО з математики у 2018 році; окреслено технологію педагогічної діяльності вчителя з питань ведення шкільної та вчительської документації, виконання навчальних програм тощо.

Проблемне коло "Перспективи розвитку сучасної математичної освіти – що залежить від учителя математики ?" за підсумками семінару сприяв виробленню конкретних рекомендацій, які допоможуть учителям забезпечити високий рівень освітнього процесу з математики у закладах загальної середньої освіти району, формування ключових і предметних компетентностей учнів в умовах трансформації шкільної математичної освіти.

Завершися захід хвилиною релаксації "Побажання колегам".

 

Переглядів: 53 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Грудень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Copyright MyCorp © 2018
uCoz