Неділя, 21.01.2018, 15:36
Вітаю Вас Гість | RSS

Зарічненський райметодкабінет

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2017 » Листопад » 27 » Семінар-практикум вчителів фізики та астрономії
12:11
Семінар-практикум вчителів фізики та астрономії

Про районний семінар-практикум

для вчителів фізики та астрономії

21 листопада 2017 року на базі Дібрівської загальноосвітньої школи І - ІІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум для вчителів фізики та астрономії з теми " Забезпечення практичної спрямованості навчання фізики в контексті реалізації завдань Нової української школи".

Мета заходу передбачала ознайомлення вчителів з науково-теоретичними питаннями та пропаганду позитивного досвіду з означеної теми семінару; створення позитивної мотивації у вчителів фізики на впровадження нових технологій навчання, творчого інноваційного пошуку та науково-дослідницької діяльності, спрямованих у професійну площину забезпечення практичної спрямованості навчання предмета, формування інноваційного потенціалу креативної особистості учня в контексті реалізації завдань Нової української школи; здійснення переорієнтації науково-методичної роботи з учителями фізики та астрономії на впровадження перспективних моделей науково-методичного інструментарію, спрямованих на забезпечення практичної спрямованості навчання фізики в контексті реалізації завдань Нової української школи; формування сучасного стилю креативного мислення вчителя фізики та астрономії, якості вчителя-фасилітатора, дослідника та готовність до практичного впровадження сучасних методик і технологій навчання.

Заступник директора школи з навчально-виховної роботи Червінська О.П. окреслила управлінські орієнтири щодо розвитку фізико-астрономічної освіти у закладі в контексті освітніх трендів та інновацій у навчанні. Керівник шкільного методичного об'єднання учителів фізико-математичного циклу та інформатики Смаглюк Н.В. презентувала роботу вчителів фізики школи у рамках науково-методичних заходів, педагогічних виданнях, мережі Інтернет. Увазі присутніх запропоновано експрес-огляд діючої методичної виставки "Педагогічні надбання вчителів закладу у площині вимог сьогодення".

Учасники семінару відвідали фрагменти уроків фізики, зокрема уроку контролю знань за допомогою комп’ютерного тестування у 9 класі з теми «Розв'язування задач з розділу "Світлові явища" (вчитель Мерзін В.А.) та уроку захисту учнівських проектів у 7 класі з теми "Фізичні явища. Дифузія" (вчитель Ковтунович С.Ф.).

Практична частина семінару також передбачала презентацію педагогічного досвіду вчителів Мерзіна В.А. та Ковтуновича С.Ф. з тем: "Впровадження інформаційно-комунікаційних технологій в освітній процес сучасного навчання фізики та астрономії – потужний фактор формування ключових компетентностей особистості і забезпечення практичної спрямованості навчання" та "Роль обладнання навчального кабінету у забезпеченні практичної спрямованості навчання фізики та астрономії під час виконання лабораторних робіт та робіт фізичного практикуму".

Учасники семінару отримали корисну інформацію з питань: "Системний підхід до формування професійної компетентності вчителя фізики в умовах переходу на новий Державний стандарт та становлення Нової української школи", "Організація навчальної діяльності учнів у процесі виконання шкільного демонстраційного експерименту", "Розвиток дослідницьких та експериментальних умінь учнів у процесі виконання навчальних проектів з фізики", які були озвучені у відкритому засіданні методичної студії з теми "Діяльнісний підхід у навчанні учнів в умовах стандартизації фізико-астрономічної освіти" методистом районного методичного кабінету відділу освіти Клімович Г.А., вчителями фізики Войтовичем Л.М. (Зарічненський навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа І ступеня – гімназія"), Сидунцем А.А. (Кухітсько-Вільська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів).

Крім того, методистом районного методичного кабінету відділу освіти Клімович Г.А. надано методичні рекомендації щодо проведення Всеукраїнського фізичного конкурсу "Левеня" у закладах загальної середньої освіти району, Тижнів фізики, Днів астрономії, підготовки та участі школярів у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з фізики та астрономії, залучення школярів до інших інтелектуальних конкурсів, інтернет-олімпіад, проектів; особливостей проведення ЗНО з фізики у 2018 році; окреслено технологію педагогічної діяльності вчителя з питань ведення шкільної та вчительської документації, порядку проведення та реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності у кабінеті фізики тощо.

Методичний меседж «Зворотний зв’язок» за підсумками семінару сприяв виробленню конкретних рекомендацій, які допоможуть учителям забезпечити високий рівень освітнього процесу з фізики та астрономії у закладах загальної середньої освіти району, практичну спрямованість навчання фізики в контексті реалізації завдань Нової української школи.

 

 

Переглядів: 56 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Листопад 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Copyright MyCorp © 2018
uCoz