Неділя, 21.01.2018, 15:22
Вітаю Вас Гість | RSS

Зарічненський райметодкабінет

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2017 » Листопад » 13 » Про районний семінар-практикум для вчителів інформатики
10:45
Про районний семінар-практикум для вчителів інформатики

 

09 листопада 2017 року на базі Зарічненської загальноосвітньої школи І - ІІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум для вчителів інформатики з теми "Урок інформатики в контексті оновлення освітніх процесів у сучасному інформаційно-технологічному суспільстві".

 

Мета заходу передбачала ознайомлення вчителів з науково-теоретичними питаннями та пропаганду позитивного досвіду з означеної теми семінару; підвищення професійної компетентності вчителів щодо організації сучасного уроку інформатики; створення позитивної мотивації вчителя інформатики на впровадження інноваційних технологій навчання, творчого інноваційного пошуку та науково-дослідницької діяльності, спрямованих у професійну площину підвищення ефективності сучасного уроку, формування інноваційного потенціалу креативної особистості учня в контексті оновлення освітніх процесів у сучасному інформаційно-технологічному суспільстві; здійснення переорієнтації науково-методичної роботи з учителями інформатики на впровадження перспективних моделей науково-методичного інструментарію, спрямованих на удосконалення уроку інформатики в контексті оновлення освітніх процесів у сучасному інформаційно-технологічному суспільстві; формування сучасного стилю креативного мислення вчителя інформатики, якості вчителя-фасилітатора, дослідника та готовність до практичного впровадження сучасних методик і технологій навчання.

Директор школи Стрілкова Л.Д. окреслила управлінські орієнтири щодо розвитку інформаційно-технологічної освіти у закладі в контексті освітніх трендів та інновації в навчанні, презентувала роботу вчителів школи у педагогічних виданнях, мережі Інтернет. Увазі присутніх запропоновано експрес-огляд діючої методичної виставки "Педагогічні надбання вчителів закладу у площині вимог сьогодення".

Учасники семінару відвідали фрагменти уроків інформатики, зокрема уроку-практикуму у 8 класі з теми “Сервіси-мережі Інтернет. Відео-сервіс YouTube. Загрузка та використання відео-ресурсів з даного мультимедійного контенту" (вчитель Масюк О.В.) та уроку контролю знань за допомогою комп’ютерного тестування у 6 класі з теми “Комп'ютерна графіка» (вчитель Атаманчук В.М.).

Практична частина семінару також передбачала презентацію педагогічного досвіду вчителів Масюк О.В. та Атаманчука В.М. з тем "Навчальні проекти та інші види інноваційної діяльності учнів на уроках інформатики", "Тести як вимірники навчальних досягнень учнів з інформатики" відповідно; проведення практичного заняття для вчителів "Розв'язування компетентністних задач з використанням програми Excel" (Масюк О.В.), майстер-класу «Робота в середовищі виконання алгоритмів Scratch» (Оніщук Г.А.), хвилинку психологічної релаксації з теми "Формування психологічної безпеки у школі" (Полюхович Т.А., психолог Зарічненської ЗОШ І – ІІІ ступенів).

Учасники семінару отримали корисну інформацію з питань: "Сучасний урок інформатики як основа ефективної та якісної освіти учнів в умовах переходу на новий Державний стандарт і становлення Нової української школи", "Використання ігрових технологій навчання на уроці інформатики у початковій школі як чинник реалізації Концепції нової української школи", "Формування інформаційної компетентності учнів на уроках інформатики засобами інтерактивних технологій навчання", "Методичні основи використання соціальних мереж для формування теоретико-практичних умінь і навичок учнів на уроках інформатики", "Конкурсні змагання з інформатики як засіб формування предметних компетентностей учнів сільської школи", які були озвучені у колі методичних ідей "Системно-діяльнісний підхід до проектування уроку інформатики в сучасній школі" методистом районного методичного кабінету відділу освіти Клімович Г.А., вчителями інформатики Оніщук Г.А. (Зарічненський навчально-виховний комплекс "Загальноосвітня школа І ступеня – гімназія"), Моторком І.О. (Серницька загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів), Калютою О.І. (Млинківська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів), Полюхович І.І. (Олександрівська загальноосвітня школа І – ІІ ступенів).

Крім того, методистом районного методичного кабінету відділу освіти Клімович Г.А. надано методичні рекомендації щодо проведення Міжнародного конкурсу з інформатики «Бобер» у закладах загальної середньої освіти району, Тижнів інформатики, підготовки та участі школярів у ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з інформатики та інформаційних технологій, залучення школярів до інших інтелектуальних конкурсів, інтернет-олімпіад, проектів; окреслено технологію педагогічної діяльності вчителя з питань ведення шкільної та вчительської документації, порядку проведення та реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності у кабінеті інформатики тощо.

Методичний меседж «Зворотний зв’язок» за підсумками семінару сприяв виробленню конкретних рекомендацій, які допоможуть учителям забезпечити високий рівень освітнього процесу з інформатики у закладах загальної середньої освіти району, удосконаленню сучасного уроку в контексті оновлення освітніх змін у сучасному інформаційно-технологічному суспільстві.

Переглядів: 69 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Листопад 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Copyright MyCorp © 2018
uCoz