Вівторок, 26.09.2017, 12:15
Вітаю Вас Гість | RSS

Зарічненський райметодкабінет

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Головна » 2017 » Квітень » 12 » Районний семінар-практикум для вчителів фізики та астрономії
13:11
Районний семінар-практикум для вчителів фізики та астрономії

Районний семінар-практикум для вчителів

фізики та астрономії

06 квітня 2017 року на базі Зарічненської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів відбувся районний семінар-практикум для вчителів фізики та астрономії з теми «Практична реалізація стратегії розвитку інноваційної особистості вчителя та учня в умовах стандартизації фізико-астрономічної освіти».

Метою заходу передбачалося створення позитивної мотивації у вчителів до творчого інноваційного пошуку та науково-дослідницької діяльності, спрямованих у професійну площину знань і на формування інноваційного потенціалу особистості учня в контексті стандартизації фізико-астрономічної освіти; переорієнтацію методичної роботи з учителями фізики на впровадження сучасних моделей науково-методичного інструментарію у зміст навчальних предметів фізики та астрономії; формування сучасного стилю креативного мислення вчителів фізики, якості вчителя-новатора, дослідника та готовність до практичного впровадження інтеграційних методик і нових технологій навчання; висвітлення системи методичної роботи з означеної теми семінару і пропаганду позитивного досвіду вчителів фізики та астрономії закладів освіти району.

Учасники семінару отримали корисну інформацію з питань: «Методичні аспекти формування інноваційної особистості вчителя та учня на уроках фізики та астрономії», «Проектне навчання як умова самореалізації особистості учня на уроках фізики та астрономії», «Демонстраційний експеримент у навчанні фізики та астрономії як засіб формування системного мислення та ключових компетентностей учнів», «Сучасний підручник як інструментарій компетентнісно орієнтованого навчання: шляхи ефективного впровадження», які були озвучені під час методичного рингу з проблеми «Сучасні методики і технології навчання фізики та астрономії в умовах стандартизації освіти» методистом районного методичного кабінету відділу освіти Клімович Г.А., вчителями фізики Чередько Д.А. (Серницька загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів), Сидунцем А.А. (Кухітсько-Вільська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів), Захаревичем В.І. (Морочненська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів).

Присутні побували у творчій майстерні педагога, в якій досвід своєї роботи з теми «Формування пізнавального інтересу та життєвих компетентностей учнів на уроках фізики» представив учитель фізики Зарічненської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів Атаманчук В.М.

Практична частина семінару передбачала також презентацію практичного досвіду у методичній студії з елементами тренінгу щодо використання інформаційно-комунікаційних технологій та навчального програмного забезпечення на уроках фізики як ефективного методу розвитку пізнавальної активності учнів (Дяденчук В.В., Зарічненська ЗОШ І – ІІІ ст.), фрагмент уроку-захисту учнівських міні-проектів з теми «Дисперсія світла. Поляризація світла і його застосування» (учні 11 класу, Зарічненська ЗОШ І – ІІІ ст.), перегляд відеофрагментів з організації фізичного експерименту при вивченні фізики (Клімович Г.А., методист РМК), віртуальну екскурсію каталогом сайтів з фізики та астрономії.

Крім того, методистом районного методичного кабінету відділу освіти Клімович Г.А. підведено підсумки роботи з обдарованими дітьми з фізики та астрономії у 2016 – 2017 н.р. за результатами участі у Всеукраїнському фізичному конкурсі «Левеня», Всеукраїнських учнівських олімпіадах з фізики та астрономії, проведення тижнів фізики та днів астрономії тощо; окреслено технологію педагогічної діяльності вчителя з питань закінчення навчального року і проведення державної підсумкової атестації та зовнішнього незалежного оцінювання учнів з фізики, порядку проведення та реєстрації інструктажів з безпеки життєдіяльності у кабінеті фізики, обговорення проектів навчальних програм з фізики для 7 – 9-х класів і навчальних планів для старшої школи тощо.

Карусель думок учасників районного заходу сприяла виробленню конкретних рекомендацій, які допоможуть учителям забезпечити високий рівень викладання фізики та астрономії у загальноосвітніх навчальних закладах району та ефективне впровадження сучасних педагогічних технологій у практику своєї роботи.

 

 

 

 

 

Переглядів: 71 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт
Пошук
Календар
«  Квітень 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Copyright MyCorp © 2017
uCoz